System Intrastat i błędy w deklaracji?

Każdy przedsiębiorca dokonujący obrotu towarami na terenie innych krajów członkowskich Unii Europejskiej zdaje sobie doskonale sprawę z działania systemu Intrastat. System monitorowania przewozu towarów na terenie Unii wymaga od przedsiębiorców comiesięcznego składania deklaracji, w których zawrą wszelkie informacje na temat przewożonych towarów. A co jeżeli podczas składania takiej deklaracji wkradnie się błąd?

shutterstock_339364181
W sytuacji kiedy popełnimy błąd przy wypełnianiu deklaracji, kontaktuje się z nami pracownik Administracji Celnej. Kontakt ten może być telefoniczny, faxem lub w inny dostępny sposób. Wówczas sprawozdawca otrzymuje szczegółową informację o tym gdzie błąd został popełniony. Trzeba pamiętać, że wszelkich wyjaśnień należy dokonywać na piśmie. Choć bywają przypadki, kiedy urząd tego nie wymaga i w pełni wystarczają wyjaśnienie telefoniczne lub mailowe.
Przedsiębiorcy, których obejmuje obowiązek złożenia deklaracji do systemu Intrastat mogą skorzystać z usług specjalistycznych Agencji Celnych np. http://intra-stat.pl/oferta. Takie Agencje dzięki uzyskaniu upoważnienia zajmują się comiesięcznymi formalnościami związanymi z Intrastat

3 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*