Nie od dziś wiadome jest, że Polska słynie z doskonałych specjałów. Tradycyjne dania polskiej kuchni są niezwykle aromatyczne. Smakoszy z całej Europy, a nawet i świata ujmują swoją naturalną recepturą, zapachem i doskonałym smakiem. Dlaczego nasza kuchnia jest tak popularna i lubiana? Na jej sukces składa się kilka czynników. Najważniejszym są naturalne składniki. Smak rosołu nie pochodzi przecież z kostki instant, tylko z pieczołowicie wybranych mięs i warzyw, gotowanych długo i cierpliwie, doprawionych mieszanką ziół i świeżym lubczykiem. Żadna szynka lub wędzona kiełbasa nie podbiłaby niczyjego serca, gdyby składała się z konserwantów i sztucznych aromatów. Można próbować oszukać ludzkie zmysły, jednak to nigdy nie sprawdza się na dłuższą metę. Drugi z czynników to tradycja — przepisy i wiedza przekazywane z pokolenia na pokolenie. Sprawdzone receptury i tajemne rozwiązania, dzięki którym potrawy udają się w magiczny sposób.
Milion w rondelku
W ostatnich latach sporo osób wyemigrowało z Polski do Wielkiej Brytanii. Najczęstszym powodem wyjazdu było poszukiwanie lepszego życia. Zagraniczne oferty pracy kusiły wysokimi zarobkami — a z pewnością wyższymi niż w kraju. Wiele osób miało zamiar wyjechać tylko na kilka miesięcy, góra dwa lata. Jak pokazało życie, spora część została. Nasi rodacy doskonale dopasowali się do rynku pracy, nie tylko będąc pracownikami, ale i go czynnie tworząc.
Jak już to bywa, Polacy emigrując do Wielkiej Brytanii, zabrali ze sobą polską kuchnię. Nic w tym dziwnego. Angielska kuchnia jest dość specyficzna i ma tak wielu fanów, jak i przeciwników. Pierogi, rosół i rolady były nie tylko przysmakami Polonii. Kiedy Brytyjczycy rozsmakowali się w polskich potrawach, wiele osób ujrzało w tym swoją szansę.
Pomysł na biznes w UK
A gdyby tak lepić pierogi nie tylko dla swoich znajomych i rodziny? Catering polskich potraw to jeden z pomysłów na biznes w UK. Na początku wiele osób zaczynało od wykonywania typowych polskich dań dla sąsiadów z dzielnicy. Z czasem przybywało klientów i chałupnicze lepienie pierogów przeradzało się w prężnie działające biznesy. A formalności? Pod tym względem UK to raj dla właścicieli firm. Szczegóły poznacie na tym blogu: http://blogpolskiegobiznesuwuk.co.uk/. To od kiedy zaczynacie?