Prowadzenie kalendarza jest doskonałą metodą organizacji czasu. Ułatwia planowanie, a także ułatwia pamiętanie o ważnych datach czy sprawach, które musimy załatwić. Część osób prowadzi kalendarz w telefonie, jednak wielu z nas nadal wybiera kalendarz książkowy. Poznaj zalety i wady obu rozwiązań.
Kalendarz książkowy – planowanie i organizacja czasu na mistrzowskim poziomie
Na prowadzenie kalendarza książkowego nadal decyduje się większość przedsiębiorców i osób, których praca i inne obowiązki wymagają karkołomnej organizacji czasu. Cały plan dnia i tygodnia jest dla nich czytelny, dzięki czemu niczego nie przeoczymy. Ponadto kalendarz książkowy pozwala prowadzić dodatkowe notatki, a w razie nagłej potrzeby, jedną kartkę z kalendarza możemy wyrwać, np. w celu zostawienia kontaktu po stłuczce parkingowej czy informacji sąsiadowi o paczce, jaką zostawił u nas kurier. Aby kalendarz książkowy sprawdzał się w 100%, należy zawsze mieć go przy sobie.
Kalendarz w telefonie zawsze pod ręką
Smartfony towarzyszą nam już codziennie, niemal w każdej sytuacji. Kalendarz w telefonie mamy więc zawsze pod ręką i praktycznie nie musimy pamiętać, by go zabierać, gdy wychodzimy z domu. Niestety notatki w kalendarzu w telefonie nie są tak czytelne – to rozwiązanie sprawdza się, gdy zapiski wykonujemy nieco rzadziej.
Kalendarz książkowy będzie więc lepszym dla osób, które korzystają z niego codziennie, z kolei kalendarz w telefonie posłuży wszystkim, którzy sięgają do niego kilka razy w tygodniu lub rzadziej.
Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Lifestyle Designers.
Fot. Shutterstock.