Czy wiązarka do zbrojeń to obowiązkowe urządzenie na budowie? Jakie niesie korzyści i jakie prace ułatwia? Przeczytaj artykuł i poznaj listę zalet wiązarki do zbrojeń. Dowiedz się, czy warto ją zakupić, czy jednak lepiej wykonać pracę ręcznie.
Jakość i czas pracy
Wykorzystanie wiązarek do zbrojeń pozwala wykonać prace solidniej niż ręcznie, i to w krótszym czasie. Wiązarka odpowiada za stabilność i długowieczność zbrojenia, z kolei automatyzacja pracy przekłada się na obniżenie kosztów. Ważne, by używać narzędzi sprawdzonych marek i kompatybilnych, łatwo dostępnych elementów. Podstawowy element to drut do wiązarek. Wysokie tempo pracy – nawet pięciokrotnie większe względem ręcznego – pozwala szybciej ukończyć budowę i wyrobić się w założonym terminie. Po pierwsze unika się kar przewidzianych w umowie, po drugie można szybciej przyjąć kolejne zlecenie, a co za tym idzie zarobić więcej.
Pracownicy i umiejętności
Znaleźć profesjonalnego zbrojarza jest trudniej niż znaleźć osobę, która obsłuży dane narzędzie, w tym przypadku wiązarkę zbrojeniową. Nie musisz nawet zatrudniać konkretnej osoby na to stanowisko. Stworzenie zbrojeń może stać się jednym z obowiązków obecnych członków Twojej ekipy pracowniczej. To ogromna oszczędność pieniędzy i czasu.
Zdrowie i komfort
Warto też podkreślić komfort używania wiązarki do zbrojeń i korzystny wpływa automatyzacji pracy na zdrowie pracowników. Podczas gdy ręczne wiązanie zbrojeń jest długie i obciążające fizycznie, korzystanie z urządzenia i sprzętu pomocniczego zapewni pracownikom dogodne warunki i zmniejszy ryzyko urazów, a co za tym idzie zwolnienia tempa pracy.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Druciarnia.pl.
Zdj. Shutterstock