Oszczędzanie

Wszystko na temat podatków, stawki, zmiany, kiedy płacić, jak nie płacić. VAT, PIT i inne. Zadawaj pytania, udzielaj odpowiedzi, pomagaj innym.
Lućka

Oszczędzanie

Post autor: Lućka »

Sprawę trzeba nazwać po imieniu, oszczędzanie jest oznaką troski o naszą przyszłość.Najbardziej popularną formą oszczędzania jest lokata bankowa.Jednak pamiętajmy ,że oprocentowanie jakie oferują nam banki jest niższe od inflacji jaka jest obecnie. Tak więc w rzeczywistości nasze oszczędności tracą na wartości.Jakby tego było mało, to co zarobimy pomniejszone jest o podatek od lokat - tzw podatek Belki - podatek od zysków kapitałowych.
Sarają

Re: Oszczędzanie

Post autor: Sarają »

Bardzo często udaje się znajdować w internecie wiele produktów takich jak damskie małe torebki Kraków. Na nie opłaca się zerknąć, bo będzie można znaleźć torebkę w doskonałym dla siebie kolorze i rozmiarze. Jakie torebki wybieracie? W sklepach jest ich mnóstwo.
ewiś0533

Re: Oszczędzanie

Post autor: ewiś0533 »

Ogólne powiem Wam, że u mnie teraz tematem numer jeden są pracownicze plany kapitałowe co to jest . Do końca też nie wiem, czy jest to obowiązkowe, dlatego sprawdzam wszystkie informacje. Na ten moment wiem, że taki program nie dotyczy każdego pracownika. Warto sprawdzać, co i jak, więc też skorzystajcie.
Izuś

Re: Oszczędzanie

Post autor: Izuś »

Można oszczędzać na wiele sposobów. Wystarczy spojrzeć na swoje nawyki w domu - w czasie golenia/mycia zębów leci woda, czy trzymamy włączone światło, czy przy myciu rąk potrzebujemy mało wody itd. Sama zmiana tych przyzwyczajeń może spowodować ogromną różnicę w rachunkach. Podobnie z ogrzewaniem w domu - lepiej ubrać się nieco cieplej, a mniej używać ogrzewania. Wiadomo, jak jest drogo.


W tej chwili na lokaty/banki nie ma co liczyć. Trzeba samemu umieć składać nie kupując jedzenia gotowego itd. Temat rzeka :D

--------------------------------------------------------
Pozdrawiam,
Iza z https://www.instalcentrum.com.pl/
Sarfaśter

Re: Oszczędzanie

Post autor: Sarfaśter »

Konto oszczędnościowe w każdym banku - sprawdzić sobie % i wybrać. Ja mam takie w mbank mogę wpłacać ile chce, a wypłacać 1 raz w miesiącu bez prowizji. W sieci znajdziesz wygodny ranking kont oszczędnościowych. I najlepiej będzie porównac sobie konta na tej stronie.

Zerknij sobie tutaj https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont ... osciowych/ Na stronie jest ranking kont oszczędnościowych.
Gość

Re: Oszczędzanie

Post autor: Gość »

Przez dłuższy czas starałem się oszczędzać pieniądze, dzięki czemu teraz mogę sobie pozwolić, żeby je zainwestować w otwarte fundusze inwestycyjne. Czytałem o tym dość sporo na http://zarabiajmy.pl/ . Jak dla mnie jest to zdecydowanie najwygodniejszy i skuteczny sposób na zagospodarowanie swojego kapitału.
Łila

Re: Oszczędzanie

Post autor: Łila »

Oszczędzać można przecież na różne sposoby - a często się o tym zapomina. Wiele osób nie bierze też pod uwagę tego, że oszczędzając regularnie małe kwoty, naprawdę można oszczędzić sporo :) Warto korzystać z promocji, na przykład takich, jak obecna promocja dla seniorów w DOZie - 20% na ich leki, przecież to jest naprawdę sporo taniej.
hłasko

Re: Oszczędzanie

Post autor: hłasko »

Otóż to, sa różne sposoby a jednym z nich jest ppk, a czytałam tu https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ że warto było pozostać w tym programie, niektórzy już na tym sporo zyskali a to przecież pierwszy rok z ppk
Violuś

Re: Oszczędzanie

Post autor: Violuś »

Oszczędzanie to najprostsza forma inwestowania. W końcu już na książeczce SKO mieliśmy jakieś pieniądze, które później przynosiły nam dodatkowe odsetki. Dzisiaj oszczędzanie na lokacie bankowej jest niestety nieopłacalne. Odsetki jakie oferują banki są zdecydowanie niższe od poziomu inflacji.To powoduje ,że nasze oszczędności zamiast rosnąć realnie maleją. Zachęcam do zapoznania się z funduszami a unikorona dochodowy to mój ostatni faworyt.
Żerdź

Re: Oszczędzanie

Post autor: Żerdź »

Trzeba się dobrze zastanowić jaka forma oszczędzania będzie dla nas najlepsza. Jeśli chodzi o mnie to chyba wybiorę oszczędzanie na zakupach. Dowiedziałam się o platformie net-pocket i że można tam za kupowanie zbierać punkty. A te punkty później wymieniać na pieniądze. To chyba fajna sprawa?
Żerdź

Re: Oszczędzanie

Post autor: Żerdź »

Trzeba się dobrze zastanowić jaka forma oszczędzania będzie dla nas najlepsza. Jeśli chodzi o mnie to chyba wybiorę oszczędzanie na zakupach. Dowiedziałam się o platformie net-pocket i że można tam za kupowanie zbierać punkty. A te punkty później wymieniać na pieniądze. To chyba fajna sprawa?
Awatar użytkownika
away
Posty: 98
Rejestracja: 15 cze 2019, 23:01

Re: Oszczędzanie

Post autor: away »

Izuś pisze: ↑19 mar 2021, 12:01 Można oszczędzać na wiele sposobów. Wystarczy spojrzeć na swoje nawyki w domu - w czasie golenia/mycia zębów leci woda, czy trzymamy włączone światło, czy przy myciu rąk potrzebujemy mało wody itd. Sama zmiana tych przyzwyczajeń może spowodować ogromną różnicę w rachunkach. Podobnie z ogrzewaniem w domu - lepiej ubrać się nieco cieplej, a mniej używać ogrzewania. Wiadomo, jak jest drogo.


Myśląc o przyszłości, można np. założyć sobie konto ike https://generali-investments.pl/content ... y/ike-ikze i zbierać dodatkowe środki na emeryturę.
makiś456

Re: Oszczędzanie

Post autor: makiś456 »

away pisze: ↑04 lis 2021, 21:52
Izuś pisze: ↑19 mar 2021, 12:01 Można oszczędzać na wiele sposobów. Wystarczy spojrzeć na swoje nawyki w domu - w czasie golenia/mycia zębów leci woda, czy trzymamy włączone światło, czy przy myciu rąk potrzebujemy mało wody itd. Sama zmiana tych przyzwyczajeń może spowodować ogromną różnicę w rachunkach. Podobnie z ogrzewaniem w domu - lepiej ubrać się nieco cieplej, a mniej używać ogrzewania. Wiadomo, jak jest drogo.


Myśląc o przyszłości, można np. założyć sobie konto ike i zbierać dodatkowe środki na emeryturę.
W jaki sposób oszczędzacie?

__________________________________________________________________________


projekt kuchni gdynia
Mennica Skarbowa

Re: Oszczędzanie

Post autor: Mennica Skarbowa »

W zakresie lokowania oszczędności w metale szlachetne jak monety, czy też sztabki złote oraz srebrne to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą dostępną w Mennicy Skarbowej. Oprócz możliwości zakupu online również jesteśmy stacjonarnie w wielu miastach. Pozdrawiamy serdecznie i oczywiście służymy pomocą!
Michalka

Re: Oszczędzanie

Post autor: Michalka »

nie wiem czy wiecie, ale mozna tez skutecznie oszczedzac na paliwie, teraz jest taka nowa opcja na stronie payback, ze mozna podgladac ceny paliw https://zakupy.payback.pl/ceny-paliw/ warto sobie zerkac przed tankowaniem
ODPOWIEDZ