Ubezpieczenie samochodu na wakacje

Prowadzisz firmę, chcesz prowadzić firmę, masz pomysł na firmę, a może znasz jakąś fajną firmę?
Podziel się z innym.
Awatar użytkownika
Bankier
Posty: 29
Rejestracja: 26 mar 2019, 13:36

Ubezpieczenie samochodu na wakacje

Post autor: Bankier »

Niedługo jadę na wakacje samochodem. Istnieje coś takiego jak dodatkowe ubezpieczenie na wyjazdy za granicę, na - dajmy na to tydzień czasu? Samochód nie jest mój i nie chciałbym żeby się później okazało, że aktualne ubezpieczenie nei obejmuje tego, tego, tamtego

Za czym patrzec, na co zwrócić uwagę, co polecacie?

mow nfz kraków
Awatar użytkownika
Dorian
Posty: 51
Rejestracja: 24 gru 2018, 13:07

Re: Ubezpieczenie samochodu na wakacje

Post autor: Dorian »

W obrebie Uni i kilku panstw ( musisz sie wcześniej zorientować jakich) :) jest uznawane Polskie OC (kwestia ubezpieczyciela) Moim zdaniem jednak warto mieć ze sobą Ac, wcześniej po przedstudiowaniu czy obejmuje to również uszkodzenia za granicą:
https://www.portalkonsumenta.pl/ktore-f ... -klientem/

Dobrze poczytać sobie o poszczególnych firmach ubezpieczeniowych.

Wiem, ze niektóre firmy ubezpieczeniowe daja jedynie ubezpieczenie na Polskę, tak wiec warto sobie sprawdzić. Nie jest ich jednak wiele.
No i koniecznie zacznij od przeglądu samochodu oraz sprawdź wszystkie papiery tak aby nie mieć niespodzianki za granicą.
Awatar użytkownika
Bizubiz
Posty: 48
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:56

Re: Ubezpieczenie samochodu na wakacje

Post autor: Bizubiz »

Dlatego też staram się podróżować samolotem na wakacje i niczym się nie przejmować. Wiadomo, że auto jest bardzo praktycznym rozwiązaniem do zwiedzania, ale zawsze można przecież wynająć samochód z wypożyczalni na miejscu, do niego też wykupujecie oczywiście ubezpieczenie. Zresztą sama podróż autem jest męcząca, szczególnie gdy w grę wchodzi kilkanaście godzin jazdy, a nie raz nawet i więcej. Podróżujecie także jak i ja samolotem? Sporo turystów podróżuje tanim Ryanairem. Tanie linie lotnicze są popularne wśród turystów, ponieważ lot samolotem jest często jednym z największych wydatków jeżeli chodzi o wakacje.
Awatar użytkownika
Mariuto
Posty: 93
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:20

Re: Ubezpieczenie samochodu na wakacje

Post autor: Mariuto »

Są na pewno takie okresowe ubezpieczenia, ja się jednak takimi rzeczami nie interesowałam, nie wiem czy to jest potrzebne? Choć jak teraz o tym piszesz to chyba drugi raz dwa razy bym się zastanowiła i pewnie dokupiłabym dodatkowe ubezpieczenie. Czasami jeździmy na wczasy samochodem, jednak znacznie częściej jest to samolot, pewnie jak w wielu przypadkach. Sporo osób decyduje się na taką opcje, szczególnie, że w takich portalach jak np. w eSky nie powinniście mieć problemów ze znalezieniem najbardziej opłacalnych połączeń do przeróżnych kierunków na całym świecie.
Awatar użytkownika
sowa
Posty: 99
Rejestracja: 31 lip 2019, 14:32

Re: Ubezpieczenie samochodu na wakacje

Post autor: sowa »

Jak dopiero szukasz ubezpieczenia to dokładnie sprawdzaj umowę przed jej zawarciem, opcje dodatkowe są bardzo ważne podobnie jak AC. Jeśli już masz umowę to sprawdź przed wyjazdem co konkretnie obejmuje. Warto przejrzeć kilka ofert anim się zdecydujesz na jedną bo z doświadczenia wiem że mogą się znacznie od siebie różnić mimo podobnej ceny. Ostatnio udało mi się zdobyć najtańsze ubezpieczenie https://mubi.pl/poradniki/ubezpieczenie-hyundai/ OC dla Hyundaia dzięki porównywarce.
Awatar użytkownika
rumour
Posty: 72
Rejestracja: 22 mar 2019, 13:57

Re: Ubezpieczenie samochodu na wakacje

Post autor: rumour »

Jeśli chodzi o zwykłe ubezpieczenie OC, to polecam zerknąć na https://kalkulator.ubea.pl/ :) Mają moim zdaniem naprawdę korzystne oferty.
kiedy dorastasz, nadchodzi taki moment, kiedy nagle cały świat wydaje się w zasadzie bez sensu, kiedy przygniata Cię ciężar okrutnej rzeczywistości, jak coś, co spada z nieba.
Awatar użytkownika
DawidP
Posty: 17
Rejestracja: 19 maja 2019, 17:20

Re: Ubezpieczenie samochodu na wakacje

Post autor: DawidP »

Nie bardzo kumam o co chodzi z ubezpieczeniem samochodu na wakacje. Jak się samochód ubezpiecza to sie ubezpiecza na rok ;) jak juz to chyba jest coś takiego jak ubezpieczenie podróżne czy inaczej tez wakacyjne. Czytalam na ten temat tutaj trochę http://kompleksowaochrona.pl Przy okazji jak wybierała sobie ofertę polisy OC
ODPOWIEDZ