Strona 1 z 1

Budowa

: 26 kwie 2021, 15:33
autor: Diąż
cześć koledzy
Potrzebujesz porady lub pomocy?
Niedawno zakończyłem budowę daczy i wciąż jest dużo gruzu budowlanego i dużo mebli ze starej daczy.
a teraz szukam kogoś, kto może to wszystko szybko zrealizować, więc znalazłem firmę, która to robihttps://otomistrz.pl/wywoz-smieci-wielkogabarytowych/
Ktoś mógł już z nimi pracowaćBudowa

https://mirapolnext.pl/zestaw-mattel-fbr34-barbie-wymarzony-kamper-p-18723.html

Re: Budowa

: 26 kwie 2021, 22:52
autor: Samanta
Tak naprawdę zanim rozpoczniecie budowę domu potrzebny Wam będzie jakiś dobry projekt. Jeśli interesują Was projekty gotowe domów, to z tego, co wiem, bardzo fajne oferuje Pracownia Architektoniczna MG Projekt. Co powiecie na przykład na ten https://www.mgprojekt.com.pl/hiacynt-wariant-b? Jak Wam się taki projekt domu podoba?

Re: Budowa

: 27 kwie 2021, 14:48
autor: shót
Ja również buduję się z MG Projekt. W przeciwieństwie do Ciebie, Samanto, zamierzam wybudować sobie taki https://www.mgprojekt.com.pl/szafir-wariant-c domek. Szafir może nie jest jakiś tam ogromny, ale dla nas to wystarczająco wygodny dom. Dlatego bardzo mi zależy na tym, żeby go mieć.

Re: Budowa

: 28 kwie 2021, 23:09
autor: Dąbkowski
Rozważam budowę dachu z wiązarów dachowych. Czytałem o zaletach takiego rozwiązania - dobrej jakości drewno konstrukcyjne, brak konieczności magazynowania materiałów na więźbę na placu budowy, szybki montaż. Zastanawiałem się jeszcze nad ceną, czy mnie nie zaskoczy, ale zrobiłem darmową wycenę na MG Dachy i okazało się, że za projekt, produkcję, transport i montaż wiązarów https://mgdachy.pl/wiazary-dachowe/ zapłacę mniej niż za drewno i budowę więźby ciesielskiej. Ciekawy jestem, jak wielu z was zdecydowało się na taki dach, dajcie znać i powiedzcie jak wam się takie dachy sprawują.
Namiar na firmę MG:
MG Domy sp. z o. o.
ul. Uczniowska 13, 03-112 Warszawa
tel. +48 500 200 660,
mail: [email protected]

Re: Budowa

: 01 maja 2021, 10:12
autor: łop
W sumie każdy ma prawo wybierać to, co będzie dobre, ale ja doskonale zdaję sobie sprawę, że następnej budowy nie będzie, dlatego uważam, że będzie trzeba przemyśleć stosowne rozwiązania, żeby mogła potem sobie w razie czego w sumie poszukać, żeby nie musieć mieć problemów. Na razie myślałam też o czymś takim jak pompy do studni . Co mówicie?

Re: Budowa

: 14 maja 2021, 8:20
autor: ymóbris
Budowę rozpoczyna się od wykonania prac ziemnych. Dlatego ważne jest rozejrzenie się za odpowiednią firmą, która się tym zajmuje. Ja od siebie mogę wam polecić zapoznanie się z ofertą https://www.zaranek-transport.pl/oferta/prace-ziemne Jest to świetna firma działająca na terenie Bydgoszczy i okolic z usług, której sam korzystałem.

Re: Budowa

: 18 maja 2021, 5:59
autor: Noład
Budowa dachu z wiązarów to bardzo dobry pomysł. My właśnie taki dach mamy i jesteśmy zadowoleni. Szybko się taki dach stawia,a dzięki temu, że jest precyzyjnie zaprojektowany i wykonany, mam pewność, że będzie trwały. Projekt i wykonanie dachu zleciliśmy firmie Binder Projekt z Włocławka - http://www.binder-projekt.wloclawek.pl/, polecił nam ją kierownik budowy. Bardzo solidna firma, świetne podejście do klienta, ogromne doświadczenie. Wszystko wykonali profesjonalnie, terminowe, w dobrej cenie.

Re: Budowa

: 07 cze 2021, 15:06
autor: łoś99
Pamiętajmy żeby pewne rozwiązania konsultować już na etapie projektu, jednym z nich jest fotowoltaika. Znacząco ułatwia to instalacje i pozwala bardziej optymalnie podejść do tematu. Serwis https://ekofachowcy.pl/ to nasz pomocnik, dzięki niemu znajdziemy firmę która wykona nam instalacje oraz zajmie się jej obsługą. Będzie to najlepsza firma z okolicy i do tego konkurencyjna cenowo.

skurcz żył

Re: Budowa

: 15 cze 2021, 8:17
autor: kaśka
Budowa domu to ogromne przedsiębiorstwo, ogromna inwestycja trzeba solidnie się zastanowić co wykonujemy samemu, a co jednak zlecimy firmie. Możecie śmiało zastanowić się nad usługami https://comekoprojekt.pl/oferta/akustyka-budowlana/ , dobrze dobrana i profesjonalna firma to podstawa sukcesu.

Re: Budowa

: 23 lip 2021, 13:54
autor: Eroś
Natomiast jeżeli w takim razie zabieracie się za porządne materiały do wykonania hydroizolacji dla dachów płaskich to akurat producent Icopal przygotował specjalistyczne rozwiązania również o bardzo dobrych warunkach wentylacyjnych. Jednocześnie zawiera on aż 93 rozwiązania systemowe zawierające ponad 500 rysunków technicznych detali.

Re: Budowa

: 24 sie 2021, 9:59
autor: wituś88
Sam często pracuję na budowie i wiem, że prawie zawsze podczas prac powstają ogromne ilości gruzu i innych odpadów budowlanych, które muszą być w odpowiedni sposób zutylizowane. Najlepiej w tym celu skorzystać z usług firm takich jak https://www.klin.waw.pl/, które oferują podstawienie kontenera oraz wywóz jego zawartości do utylizacji.

Re: Budowa

: 31 sie 2021, 19:25
autor: Darek Miś
Mój znajomy polecił mi kontakt z firmą https://eko-raff.com.pl/, która oferuję takie usługi jak wynajem kontenerów na gruz https://eko-raff.com.pl/oferta/wynajem-kontenerow/. Polecam zapoznać się z ofertą tej firmy bo maja dobre ceny i zawsze dobrze doradzą jaki wziąć kontener.

Re: Budowa

: 23 wrz 2021, 13:07
autor: kasiakowa06
Samanta pisze:
26 kwie 2021, 22:52
Tak naprawdę zanim rozpoczniecie budowę domu potrzebny Wam będzie jakiś dobry projekt. Jeśli interesują Was projekty gotowe domów, to z tego, co wiem, bardzo fajne oferuje Pracownia Architektoniczna MG Projekt. Co powiecie na przykład na ten mgprojekt.com.pl/hiacynt-wariant-b ? Jak Wam się taki projekt domu podoba?
Uważam, że drewno to najlepszy materiał na domy i inne konstrukcje. U nas mamy w taki sposób zbudowany taras: https://konsbud.com/inspiracje/inspiracja :arrow:

Obrazek

Re: Budowa

: 16 paź 2021, 14:21
autor: Wojtaś
Bardzo ciekawy i merytoryczny temat. Z własnego doświadczenia mogę polecić Wam także ofertę firmy https://www.honest.com.pl/. Niedawno pomogli mi w pracach ziemnych na terenie budowy mojego domu. Dodatkowo zajęli się wyburzeniem starego obiektu oraz wywozem gruzu. Wszystkie swoje usługi wykonali rzetelnie i terminowo.

Re: Budowa

: 28 paź 2021, 17:44
autor: Biznesmen78
Jeśli poszukujecie desek do ogrodu, to na pewno na spokojnie warto sobie zerknąć tutaj https://skladydrzewne.pl/oferta/archite ... regnowane/. Jest tam bowiem naprawdę kompleksowa oferta. Myślę, że warto się tam na spokojnie rozejrzeć, aby znaleźć rozwiązania, które będą idealnie dopasowane do konkretnych potrzeb.

Re: Budowa

: 28 paź 2021, 22:40
autor: Baśka33
Ale to przecież od Was zależy, w jakiej technologii zaczniecie stawiać swój dom. Wiem, że wiele osób decyduje się dzisiaj na takie rozwiązania jak chociażby https://www.multicomfort.pl/domy-prefabrykowane/ Pomyślcie o tym, by być może okaże się to też dobrym pomysłem i dla Was :)

Re: Budowa

: 31 paź 2021, 16:45
autor: Grześko
Chcesz wybudować dom. Czy to robisz sam czy dzięki profesjonalnej firmie to należy używać laser krzyżowy. Laser krzyżowy po co jest? Jak go się używa? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź tutaj https://lamigo.pl/blog/205-do-czego-slu ... r-krzyzowy . Polecam wszystko fajnie i ciekawie opisane.

Re: Budowa

: 19 lis 2021, 23:41
autor: Kinger
Tak, my jesteśmy na samym początku budowy naszego wymarzonego domu. I wiadomo, że liczymy się z tym, że budowa wiąże się z kosztami, ale boję się najbardziej tych "nieprzewidzianych". Jesteście w stanie powiedzieć mi tak orientacyjnie, może procentowo, jak sporo więcej wyniosła Was budowa domu, od tej kwoty, którą początkowo zakładaliście? My trafiliśmy też na okres sporych wzrostów materiałów budowalnych, ale akurat udało się trafić do składu Podolski Kruszywa https://podolski-kruszywa.pl i u nich zamówiliśmy między innymi żwir i piasek, wiadomo, że na początek sporo właśnie takich materiałów "schodzi".

Re: Budowa

: 18 gru 2021, 14:36
autor: moromon
Ja jestem deweloperem i stawiam całe osiedla. Zawsze potrzeba mi kruszyw najwyższej jakości. Takie nieustannie zakupuje firmie Haldex, która mieści się w Katowicach przy ul. Grunwaldzkiej 8-10. Dają na nie bardzo dobre ceny. Wynajmuję również w tej firmie ciężki sprzęt budowlany oraz ona montuje mi panele fotowoltaiczne na budynkach. Na pewno nie zrezygnuję z jej usług, bo to profesjonalne przedsiębiorstwo, z które szanuje klienta i jest terminowe, więc warto skorzystać z jego oferty, która zamieszczona jest na tej stronie internetowej: https://www.haldex.com.pl/sprzedaz/kruszywa Pozdrawiam.

Re: Budowa

: 14 sty 2022, 11:35
autor: miłek
Budowa domu jeśli decydujemy się na nią sami to z całą pewnością ogromny koszt i spore przedsięwzięcie. Wymaga ona od nas nie tylko sporej ilości pieniędzy o czym każdy wie, ale również sporo czasu. Wiele rzeczy trzeba dopilnować, nadzorować i mnóstwo na bieżąco załatwiać. Jak przyszedł czas na rozpoczęcie prac ziemnych konieczne było załatwienie sprzętu budowlanego. Mnie udało się znaleźć firmę http://koparkaslask.pl/ niedaleko miejsca budowy więc skorzystałem z ich usług.