Księgowa na etacie czy biuro rachunkowe

Wszystko na temat podatków, stawki, zmiany, kiedy płacić, jak nie płacić. VAT, PIT i inne. Zadawaj pytania, udzielaj odpowiedzi, pomagaj innym.
Awatar użytkownika
milka
Posty: 222
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:51

Księgowa na etacie czy biuro rachunkowe

Post autor: milka »

Która opcja wg was jest lepsza – księgowa w biurze na stałe czy zatrudnienie biura rachunkowego, które się wszystkim zajmie? Mój brat też prowadzi swój biznes i korzysta z ich usług http://panex.com.pl/ - mówi, że to się bardziej opłaca. Też chyba się na to zdecyduję, ale chętnie poznam również wasze opinie.
Awatar użytkownika
Klarysa
Posty: 71
Rejestracja: 04 kwie 2019, 15:54

Re: Księgowa na etacie czy biuro rachunkowe

Post autor: Klarysa »

Moim zdaniem księgowość w firmie najlepiej powierzyć profesjonalnemu księgowemu lub też szukać pomocy w biurze rachunkowym. Jeżeli jesteście z woj. śląskiego to polecam MDA Consulting Group. To bardzo sprawnie działające biuro rachunkowe.
apartsaving

Re: Księgowa na etacie czy biuro rachunkowe

Post autor: apartsaving »

W tym kontekście korzystniej wypada pierwsza z tych opcji, ponieważ pracownika na stanowisku księgowego, przedsiębiorca może obciążyć jedynie do kwoty wynoszącej równowartość jego trzykrotnego miesięcznego wynagrodzenia tunnel rush, natomiast biuro rachunkowe – nawet kilkusettysięczną kwotą.
blonnie

Re: Księgowa na etacie czy biuro rachunkowe

Post autor: blonnie »

Ja to jednak nie wiem, jak powinna wyglądać rekompensata za koszty odzyskiwania należności no i jak już, to z księgową nad tym walczymy. Niemniej jednak każdy z Was ma większe, albo mniejsze doświadczenia. Na pewno będziemy mogli sobie pomóc. Jesteście chętni?
Awatar użytkownika
judyta
Posty: 236
Rejestracja: 23 gru 2019, 19:43

Re: Księgowa na etacie czy biuro rachunkowe

Post autor: judyta »

Księgowość stanowi część rejestracyjną rachunkowości. Księgowość polega na rejestracji w ujęciu pieniężnym, a niekiedy w ujęciu ilościowym, odpowiednio udokumentowanych zdarzeń gospodarczych
Kaśka

Re: Księgowa na etacie czy biuro rachunkowe

Post autor: Kaśka »

Moja znajoma korzysta z usług aforti ac, zerknij w ich oferty może i tobie przypodoba się ich usługa ? A na moje oko lepiej powierzyć sprawy finansowe komuś rzetelnemu i sprawdzonemu, a z tego co wiem moja znajoma miała wszystko ogarnięte na czas i oczywiście w ofercie miała również usługi kadrowo-płacowe
Mośka121

Re: Księgowa na etacie czy biuro rachunkowe

Post autor: Mośka121 »

Koniecznie sprawdźcie na stronę księgowość dla firm Poznań moim zdaniem lepiej wziąć zewnętrza firmę księgową zaufaną i polecaną jak ta z Poznania. Na stronnie znajdziecie informację i całą ofertę. Zobaczcie i się zapoznajcie.
Master91894

Re: Księgowa na etacie czy biuro rachunkowe

Post autor: Master91894 »

Ja osobiście polecam skorzystać z wyszukiwarki www.google.pl, bo tam można znaleźć dosłownie wszystko :) To nie takie trudne jak mogłoby się wydawać, wystarczy spróbować samemu.
Wirek

Re: Księgowa na etacie czy biuro rachunkowe

Post autor: Wirek »

Samodzielne prowadzenie księgowości w firmie wymaga nie tylko głębokiej wiedzy z zakresu finansów, ale także stałego śledzenia zmian w prawie podatkowym. Dla osób, które zastanawiają się nad takim rozwiązaniem, polecam odwiedzenie strony https://dobreimiefirmy.pl/procesy-ksiegowe/ po więcej informacji. Należy jednak mieć na uwadze, że błędy księgowe mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, dlatego czasami korzystanie z usług profesjonalnych księgowych jest bardziej opłacalne.
ODPOWIEDZ