Upadlosc konsumencka a alimenty

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Awatar użytkownika
JakubNowakowski
Posty: 14
Rejestracja: 20 wrz 2019, 13:43

Upadlosc konsumencka a alimenty

Post autor: JakubNowakowski »

Czesc,

Czy przez taka upadlosc mozna nie placic alimentow?
Awatar użytkownika
TomaszKotek
Posty: 13
Rejestracja: 10 paź 2019, 1:43

Re: Upadlosc konsumencka a alimenty

Post autor: TomaszKotek »

Hej,

Poczytaj sobie na tej stronie - http://kdkancelaria.pl/alimenty-a-upadlosc-konsumencka/. Fajnie maja wszystko tam opisane.
Ja wiele sie juz dowiedzialem stamtad, wiec mysle, ze warto zajrzec!
Awatar użytkownika
raptak
Posty: 330
Rejestracja: 05 lis 2019, 20:41

Re: Upadlosc konsumencka a alimenty

Post autor: raptak »

Niestety ja za bardzo nie mam wiedzy w tym temacie więc ciężko jest mi się wypowiedzieć. Jak dla mnie bardzo ważne jest to, aby problem alimentów dobrze zrozumieć. Czytałem o nich w https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci, ... -2593.html i jestem zdania, że jest to bardzo ważny problem.
Awatar użytkownika
Adamek
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:47

Re: Upadlosc konsumencka a alimenty

Post autor: Adamek »

lepiej się poradzić adwokata
Awatar użytkownika
edda
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2019, 12:28

Re: Upadlosc konsumencka a alimenty

Post autor: edda »

Mogę polecić Kancelarię Adwokacką Węgłowski ze Szczecina. Prowadzą sprawy z różnych dziedzin prawa, znają się. Lepiej dokładnie o wszystko dopytać, przedstawić sytuację, żeby potem nie było jeszcze większych problemów. Zawsze też doradzą co można w takiej sytuacji zrobić.
Awatar użytkownika
wiktorziel
Posty: 59
Rejestracja: 20 cze 2019, 0:01

Re: Upadlosc konsumencka a alimenty

Post autor: wiktorziel »

Niepłacenie zasądzonych alimentów bądź niepłacenie ich w terminie wiąże się z wszczęciem postępowania egzekucyjnego. W pierwszej kolejności pieniądze pobierane są z wynagrodzenia a jeśli tą drogą nie można ich od zadłużonej osoby odzyskać to możliwe jest nawet zajęcie mieszkania należącego do tej osoby. Wtedy ścisły związek ze sobą mają niezapłacone alimenty a licytacja nieruchomości .
maciejka

Re: Upadlosc konsumencka a alimenty

Post autor: maciejka »

Ojej, nie mam pojęcia, jak to się ma do alimentów. Ale generalnie proponuję kontakt z prawnikiem. Legaleo - Kancelaria Wojas Pawlak zajmuje się kwestiami alimentów. Jak oni nie podpowiedzą, to już nie wiem, kto :)
ODPOWIEDZ