Terenówka

Tematy dowolne, niekategoryzowane.
Awatar użytkownika
sevebrzo
Posty: 19
Rejestracja: 03 kwie 2020, 11:37

Terenówka

Post autor: sevebrzo »

Samochód terenowy to nie jest pojazd pierwszej potrzeby. Raczej nie kupuje się go jako jedyny w rodzinie, czy do firmy. Ale czy u was takie samochody w firmie/rodzinie bywają? Tak z ciekawości pytam :)
Awatar użytkownika
wozniak
Posty: 6
Rejestracja: 04 mar 2020, 13:49

Re: Terenówka

Post autor: wozniak »

Bywają :) ale to bardziej prywatnie, turystycznie po mniej dostępnych miejscach. Teraz to fajne rozwiązanie, bo można naprawdę się oderwać od codzienności i nie trafić na tłum. A takie miejsca są i to całkiem fajne. Offroad to fajna sprawa. Jak ma sie odpowiedni samochód i odpowiednio przygotowany do terenu to mega zabawa jest. Chcesz kupić czy masz?
Awatar użytkownika
sevebrzo
Posty: 19
Rejestracja: 03 kwie 2020, 11:37

Re: Terenówka

Post autor: sevebrzo »

wozniak pisze: ↑01 lip 2020, 13:57 Bywają :) ale to bardziej prywatnie, turystycznie po mniej dostępnych miejscach. Teraz to fajne rozwiązanie, bo można naprawdę się oderwać od codzienności i nie trafić na tłum. A takie miejsca są i to całkiem fajne. Offroad to fajna sprawa. Jak ma sie odpowiedni samochód i odpowiednio przygotowany do terenu to mega zabawa jest. Chcesz kupić czy masz?
Mam starą terenówkę. Lubię czasem ją ubłocić. Stara ale konstrukcyjnie to lepsze rozwiązanie niż wiele tych nowych. Wiesz, jest na ramie :) Fajnie śmiga i z każdego kłopotu mnie wywiezie. Jak nie ona to Kangaroowinch mnie wyciągnie :)
Awatar użytkownika
BartekSz
Posty: 6
Rejestracja: 06 lip 2020, 14:26

Re: Terenówka

Post autor: BartekSz »

Najważniejsze by mieć odpowiedni sprzęt do zaistniałej sytuacji. Czasami widać że w takie miejsca jada ludzie kompletnie nieprzygotowani, z samochodami często z przypadku, SUVami które nie nadają sie na taki teren. I potem wzywanie pomocy.
Awatar użytkownika
JasminB
Posty: 17
Rejestracja: 11 lut 2020, 17:38

Re: Terenówka

Post autor: JasminB »

Że tak się wtrącę w rozmowę Panów :) SUV to raczej do miasta, by pod hopy spokojnie podjeżdżać :) a nie w teren. Tam najlepszy to typowy ramiak z bogatym wyposażeniem. Tak tylko dodam, bo sama czasami w takim offroadie biore udział i jakoś bez wyciągarki, dolotu i innych dodatków źle się czuję :)
Awatar użytkownika
bizwoman
Posty: 251
Rejestracja: 10 lip 2019, 8:05

Re: Terenówka

Post autor: bizwoman »

SUVy nie są terenówkami, to raczej każdy wie. Już w lasach często mają problemy.
Awatar użytkownika
Wall-E
Posty: 83
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:12
Kontakt:

Re: Terenówka

Post autor: Wall-E »

Niektórzy jak widać nie mają na ten temat pojęcia. ;)
Eurotex Poland - taśmy transportujące.
Awatar użytkownika
DreamKomtru
Posty: 103
Rejestracja: 06 lip 2020, 9:59

Re: Terenówka

Post autor: DreamKomtru »

Jeśli szukacie fajnego auta terenowego, to polecam rozejrzeć się na rynku amerykańskim. Dobrym rozwiązaniem będzie tu skorzystanie z usług firmy Moto-Car http://importzusa-motocar.pl/oferta/ , która zajmuje się importem aut z USA i Kanady. Sam korzystałem z ich usług i dzięki pomocy którą oferują nie jest to zbyt skomplikowana sprawa.

cbd śląsk
Awatar użytkownika
marcyk
Posty: 22
Rejestracja: 16 gru 2019, 10:34

Re: Terenówka

Post autor: marcyk »

O każdy samochód musimy dbać odpowiednio. Nie mówię że trzeba od razu codziennie zaglądać do warsztatu czy na myjnię, bo można też samemu zacząć dbać o swój samochód np dostosowując się do rad znalezionych na jak przygotować samochód na wiosnę .
Awatar użytkownika
Samanta
Posty: 555
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:13

Re: Terenówka

Post autor: Samanta »

Jeśli posiadacie samochód terenowy, to przyda Wam się również do niego odpowiednie wyposażenie, między innymi wyciągarka samochodowa. Widziałam, że całkiem niedrogo można takie wyciągarki zamówić na stronie internetowej https://terenowiec.pl/pl/97-wyciagarki. Polecam ;)
Awatar użytkownika
Karol221
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:57

Re: Terenówka

Post autor: Karol221 »

fajne auta mają tutaj https://www.uzywanejaknowe.pl/ford Także jak szukasz czegoś sprawnego, a niedrogiego to warto się z nimi skontaktować. każdy samochód który jest u nich w sprzedaży ma gwarancję i jest sprawdzony pod każdym kątem przez mechaników.
Awatar użytkownika
ekspres12
Posty: 210
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:17

Re: Terenówka

Post autor: ekspres12 »

Dobrą terenówkę lub SUV'a do tego marek premium znajdziemy u AutoRawicki http://autorawicki.pl/ to sprzedawca który specjalizuje się właśnie w tego typu samochodach. Możemy liczyć na sprawdzony pojazd bez niepewnej historii wypadkowej. Auta są z pewnego źródła, wszystkie mają w standardzie 12 miesięczną gwarancję mechaniczną z asistance a to już nie jest taki standard, oferują to nieliczni sprzedawcy.
Awatar użytkownika
arendoo
Posty: 236
Rejestracja: 15 sie 2019, 16:01

Re: Terenówka

Post autor: arendoo »

Jeżeli nie jesteście zadowoleni z osiągów waszych obecnych aut to można zrobić podniesienie mocy w samochodach osobowych np. https://www.tuning-olesnica.pl/ tutaj poczytacie na ten temat. Nie jest to drogie, a skuteczne i bezpieczne :)
mązy22

Re: Terenówka

Post autor: mązy22 »

Jak ktoś chce zrobić prezent dla chłopaka czy męża to polecam odwiedzić warsztat - hamownia Łódź
Panowie robią mega robotę i poprawiają osiągi każdego samochodu. To da dużo frajdy i ożywi wasz samochód.
Polecam bo moja mi również zafundowała bonik u nich i moje a3 dostało 80 koni :D
ODPOWIEDZ